Pierwsze logowanie do e-Dziennika UONET+ firmy Vulcan

Aby użytkownik mógł się zalogować do dziennika elektronicznego UONET+, musi podać swój adres e-mail w “Karcie zapisu dziecka”/“Wniosku o przyjęcie dziecka” lub w sekretariacie Szkoły (np. podczas zapisu dziecka do Szkoły).

Podczas pierwszego logowania do systemu każdy użytkownik musi przeprowadzić procedurę zakładania (lub aktywacji) konta, która wiąże się z utworzeniem hasła dostępu do systemu.

Procedurę utworzenia hasła dostępu do konta należy wykonać za pomocą komputera stacjonarnego lub laptopa podłączonego do sieci Internet.

Próbując wykonać tę czynność (utworzenie/zmianę hasła do konta) za pomocą telefonu komórkowego/ smartfon-a/ tabletu system, dziennika elektronicznego UONET+, nie pozwoli na utworzenie/zmianę hasła do konta w dzienniku elektronicznym.

Zakładanie konta podczas pierwszego logowania do dziennika elektronicznego UONET+

  • Uruchom przeglądarkę stron internetowych, wprowadź adres strony https://sp5chojnice.pl i kliknij w zakładkę e-Dziennik.

Adres dziennika elektronicznego dla:

Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jarosza Hieronima Derdowskiego w Chojnicach

to:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminachojnice

Na stronie startowej kliknij przycisk Zaloguj się – wyświetli się strona logowania do systemu.

W oknie logowania kliknij odnośnik Załóż konto.

  • W oknie Zakładania konta wpisz swój adres e-mail, zaznacz opcję Nie jestem robotem, a następnie kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

Uwaga !!!
Należy wprowadzić ten sam adres e-mail, który został wcześniej wpisany na “Karcie zapisu dziecka” / “Wniosku o przyjęcie dziecka” lub podany w sekretariacie Szkoły (np. przy zapisywaniu dziecka do Szkoły).
Jeżeli podane zostały dwa adresy e-mail (dla obojga opiekunów) to dla każdego adresu e-mail należy przeprowadzić osobną procedurę zakładania (lub aktywacji) konta.

Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności (np. przepisz kod z obrazka) i kliknij przycisk Zweryfikuj.

  • Zapoznaj się z treścią komunikatu wyświetlonego na stronie Podsumowanie operacji.
  • Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej, odbierz wiadomość, przeczytaj ją i kliknij odnośnik do strony, na której będziesz mógł wprowadzić swoje hasło.

Uwaga !!!
Link w otrzymanej wiadomość jest ważny tylko przez 24 godziny od wygenerowania go w systemie, po tym czasie trzeba zacząć „Procedurę zakładania (lub aktywacji) konta” od początku (ponownie wykonać opisane kroki).

  • W oknie Aktywacja konta w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadź swoje hasło, stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

Wyświetli się strona Podsumowanie operacji z komunikatem o zmianie hasła.

  • Zamknij okno przeglądarki.

Logowanie do dziennika elektronicznego UONET+

  • Uruchom przeglądarkę stron internetowych, wprowadź adres strony https://sp5chojnice.pl i kliknij w zakładkę e-Dziennik.
  • Kliknij przycisk Zaloguj się
  • W oknie logowania wprowadź swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij przycisk Zaloguj się.

Jeśli podałeś ten sam adrese-mail, który wcześniejwpisałeś na “Karcie zapisu dziecka” / “Wniosku o przyjęcie dziecka” lub podałeś przy zapisywaniu dziecka do Szkoły, to zostaniesz przekierowany na swoją stronę startową, która zawiera komplet informacji dedykowanych dla Ciebie. Ze strony startowej możesz uruchamiać moduły, do których masz dostęp.

Strona startowa nauczyciela, z której można uruchomić moduł Dziennik.


Scroll to Top
Skip to content