Kolejne sukcesy sportowe uczniów naszej szkoły

Początek roku szkolnego przyniósł kolejne sukcesy naszych młodych sportowców. W sztafetowych biegach przełajowych potwierdziliśmy swoją wysoką pozycję w mieście, powiecie, województwie oraz kraju. 28 września 2023 r. nasza szkoła była organizatorem Miejskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Na tym etapie wygraliśmy rywalizacje we wszystkich kategoriach wiekowych i z kompletem czterech drużyn pojechaliśmy na zawody powiatowe, tradycyjnie rozgrywane w Konarzynach. Nasi reprezentanci zostawili na trasie dużo zdrowia, sił i ambicji co pozwoliło na wygranie wśród dziewcząt starszych (klasy VII-VIII) oraz w kategorii starszych chłopców. Dwie zwycięskie drużyny reprezentowały nasz powiat na Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się w Gdyni 19 października 2023 r. Dziewczynki w tych zawodach zajęły XIV miejsce, a chłopcy po wspaniałym biegu, prowadząc od pierwszej do ostatniej zmiany, zdobyli I miejsce gwarantujące udział w finale krajowym. 

Miejscem rozgrywania Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych był Białystok. Długa podróż na zawody nie wpłynęła źle na naszych chłopców. W swoim biegu pokazali, iż pomimo tego, że prawie cała drużyna debiutowała na tym poziomie rywalizacji sportowej szkół podstawowych, nie przyjechali tylko na wycieczkę. Przez cały bieg chłopcy kontrolowali sytuację i utrzymywali pozycję w ścisłej czołówce plasując się między pierwszym a szóstym miejscem. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej zmianie sztafety, gdzie jeszcze na trzysta metrów przed metą walczyliśmy o pierwsze miejsce. Finisz biegu okazał się bardzo wymagający i w efekcie tego drużyna z naszej szkoły zajęła czwarte miejsce. 

Gratulujemy wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę od zawodów miejskich po finał krajowy. Osiągnięte wyniki i sukcesy nieprzerwalnie budują naszą sportową markę w środowisku lokalnym, jak również na najwyższych szczeblach rywalizacji. 

Drużynę chłopców, którzy reprezentowali naszą szkołę na wszystkich szczeblach rywalizacji byli: 

– Kacper Wysiński 
– Władysław Pawełek 
– Michał Knopek 
– Wawrzyn Grzegórski 
– Adam Laska 
– Klaudiusz Stachowiak 
– Mariusz Strumnik 
– Nikita Taran 

Opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego Mirosław Laskowski oraz Rafał Żuchowski. 


Scroll to Top
Skip to content