Projekt edukacyjny „Witaj w domu”

„Witaj w domu”, czyli kultura hip-hop w wydaniu koncertowym i warsztatowym dla uczniów. .

10 maja 2023 r. uczniowie klas 6b, 7a i 7b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury .

Dzięki inspirującym spotkaniom młodzież miała okazję poznać bliżej cztery elementy kultury hip – hopu: rap, graffiti, dj’ng, breakdance.

Projekt poprowadzili wyjątkowi goście: – Dj Chmielix: aktualny mistrz świata dj’ów 2022 federacji DMC, – Looney: jeden z najlepszych polskich artystów graffiti / street art, – Kaczorex: zwycięzca „Got To Dance. Tylko Taniec” z 2014 / finalista „Mam Talent”, – Obywatel MC: gospodarz projektu, autor albumu muzycznego „Witaj w domu”.

Na zakończenie uczniowie razem z zaproszonymi gwiazdami wystąpili na scenie Chojnickiego Centrum Kultury.

I jak relacjonuje nasza młodzież: Było po prostu MEEEEGA!!

Weronika Gorczyca